top of page
דנה אלמלח - טיפול והנחיה אינטגרטיבית

נעים מאד,

שמי דנה אלמלח

אני אישה, אמא, חברה, מדריכה וחניכה נצחית, אשת רפואה, רקדנית, אקטיביסטית (מגשימה רעיונות), סקרנית,  סוג של מכשפה טובה, מטפלת, מורה ליוגה ומנחת קבוצות וסדנאות.


ב- 20 שנים האחרונות אני מלווה תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים וקבוצתיים. אני מסתובבת בעולמנו עם ידיעה פנימית- שיש תקווה,  שצמיחה והתפתחות (גם) מתוך משבר וכאב אפשרית. 

 

לכל אדם ישנה האפשרות לפגוש את המהות היפה השוכנת בו, לממש את הפוטנציאל החבוי בו ולהתחבר לכוחות הריפוי הטבעיים של גופו ונפשו.
אני כאן, מחזיקה את האמונה והתקווה ותומכת את התהליך המתבקש. 

בעבודה שלי בקלניקה ובסטודיו אני שמה דגש על נוכחות בכאן ועכשיו, על יצירת קשר עם ביטחון ואמון, על חקירה משותפת אל הלא נודע ואל הידוע (עמוק בפנים),  על פיתוח סבילות לחוסר ודאות, על סקרנות פנימית והדדית, על דיאלוגיות ומרחב לכל החלקים והקולות המתחוללים בתוכי,  רכישת כלים לחיבורים וליצירת אינטגרציה בין התודעה-גוף-נפש-רוח. 

ניסיון חיי הוביל אותי לכאן. לאורך החיים הגוף סימן ואותת לי רבות. לקח לי שנים רבות ללמוד להקשיב לו. כיום, אני יודעת לשמוע את הגוף גם כשהוא לוחש, להתייחס לרחשים העמוקים שבו.
הדרך להקשיב לגוף עברה דרך המוכנות להיפגש עם הכאב.

 

במהלך השנים האלו הסכמתי לכאוב. לשהות בכאב. הסכמתי להיות פגיעה וחשופה. הסכמתי להיפגש עם חלקים בי שקשה לי לאהוב,  הסכמתי לשחרר (מעט) שליטה. ולאט לאט התחיל מסע של חקר וגילויים גופניים, נפשיים ורוחניים. למדתי להקשיב לכל חלקי, לחמול ולאהוב את עצמי. מאז הגוף שלי מלמד אותי הכל על נוכחות, הקשבה, תשומת לב, חיבור לאינטואיציה, קשר עם הדחפים שלי,  קבלה עצמית, לחיות בהווה, להסכים להרגיש, לנשום. התחושה היא שבחרתי מחדש בחיים, בחרתי מחדש בעצמי. התחלתי לחיות את חיי קרובה הרבה יותר למהות שאני, ועם השנים החוויה הולכת ומשתבחת.


מלחוות את הכאב בחיי אני יודעת שלהיות בטיפול, להיות עם אדם נוסף שיחד איתו אפשר להסכים לתת לכאב מקום ומרחב להיות, מפנה מקום גם לטוב שבחיים.


יש כוח חיים, כוח שרוצה שינוי, התפתחות וחיבור אמיתי. כוח החיים הזה הדריך ומדריך אותי ובזכותו אני מחזיקה את התקווה. 

במסע חיי אספתי  (ועודני אוספת) ממורי ומדריכותי בתחומים רבים- פסיכותרפיה גופנית, איינגאר יוגה, מיינדפולנס, תנועה ומחול, תנועת הנוער, תקשורת מקרבת, דיאלוג פתוח, עבודה מיודעת טראומה, קונסטלציה, טנטרה ושמאניזם.
החכמה שבי מורכבת מידע מניסיון חיי ומידע מקצועי.  

 אני מתמחה במצבים של: דיכאון, חרדה, משברים, התמודדות עם טראומה,אתגרים במערכות יחסים, התמכרויות, מיומנויות חברתיות, התמודדות עם כאבים פיזיים ומחלות כרוניות, ליווי א.נשים בשערי החיים.

ריטריט לנשים בצפון דנה אלמלח
ריטריט לנשים בצפון דנה אלמלח
  • ההסמכות שלי:
    בעלת תואר B.E.D ותעודת הוראה בחינוך בלתי פורמלי מורה מוסמכת לאיינגאר יוגה, חברה בועדת האתיקה של עמותת איינגאר יוגה, משתתפת בהסמכות ובהכשרות נוספות של איינגאר יוגה (תרגול משקם, תרגול למתמודדים עם דיכאון וחרדה, למתמודדות עם טראומה על רקע אלימות מינית, תרגול למתמודדות ומתמודדים עם PTSD ועוד) פסיכותרפיסטית מתמחה בגישת ביוסינתזה- פסיכותרפיה אינטגרטיבית ממוקדת גוף- מטעם הארגון הבינ"ל לביוסינתזה בשוויץ- השיטה מוכרת מדעית ע"י הארגון האירופאי לפסיכותרפיה (EAP) והינה חברה במועצה העולמית לפסיכותרפיה (WCP) בוגרת קורס חינוך והדרכה במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית בוגרת קורסי מבוא והעמקה בתקשורת מקרבת NVC בוגרת הכשרת הנחיית קבוצות בוגרת ואסיסטנטית בקורסים והכשרות רבות בתחום המיניות המודעת בוגרת קורס אנטומיה יישומית בוגרת קורס מבוא של דיאלוג פתוח
bottom of page